artesa_bina1978 yılında kurulmuş olan Artesa Trading Co. Ltd. Kıbrıs’ta kurulmuş olup dünya çapında kabul görmüş olan markaların distribütörlüklerini yapmaktadır.

Matbaa ve baskı makinelerinin ithalatı ile sektöre giren Artesa, 1982 yılında çeşitli iş makineleri ve yedek parçalarının ithalatını yaparak bu yıllardan itibaren adını özel sektöre yazdırmaya başlamıştır.
Artesa Grubun özel sektörde sağladığı güven sayesinde 1997 yılında Volkswagen AG’ ye yapılan, Kıbrıs Distribütörlük talebinden, 1998’de olumlu sonuç alınmıştır.
Otomotiv sektöründe kazandığı güven ile yoluna devam eden Artesa, 2002 yılında başlattığı girişimler sonucunda 2004 yılında Volvo İş Makineleri Kıbrıs distribütörü olarak, satış ve satış sonrası hizmetlerini vermeye başlamıştır.
Artesa 2003 senesinde Otomotiv pazarında oluşan ihtiyaç ve şirket alt yapısının sektördeki gücü sayesinde Seat markasını da bünyesine katmış, 2004 senesinde Audi, 2007 senesinde Skoda, 2009 senesinde ise Porsche markaları ile Kıbrıs otomotiv sektörüne yeni seçenekler sunmuştur.
2008 senesinde ABT firması ile anlaşan Artesa, ABT’nin adamızdaki tek distribütörü olmuştur. Otomobil modifiye firması olan ABT Volkswagen grubu araçlarının garantisi bozulmadan modifiye edilmesini sağlamaktadır.
Profesyonel olarak birçok firma ile ilişkileri bulunan Artesa, 2008 yılında Mekanik Taahhüt ekibini kurarak mühendislik hizmetleri vermeye başlamıştır.
İş Makineleri satış ve satış sonrası tecrübesini tarım makinelerine da taşıyan Artesa, 2009 yılında Massey Ferguson traktörleri distribütörlüğünü de bünyesine katmayı başarmıştır.
Çeşitli sektörlerde distribütörü olarak temsil ettiğimiz markalar hakkında daha fazla bilgi almak için ilgili markanın sayfalarını ziyaret edebilir, daha detaylı bilgi almak için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.
1978 yılında hizmet vermeye başlayan Artesa bünyesine aldığı markaları laik oldukları şekilde taşımayı sürdürmektedir.